Czy do wanny bateria podtynkowa? Podcięcie w zabudowie? Prysznic czy wanna?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Remontman nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Remontman

2

Czy do wanny bateria podtynkowa? Podcięcie w zabudowie? Prysznic czy wanna?

Autor: Remontman, publikacja: 2019-04-19

Wielu ludzi waha się pomiędzy wyborem wanny lub prysznica do swojej wymarzonej łazienki w swoim pierwszym własnym mieszkaniu. Jedno i drugie rozwiązanie ma zarówno wiele zalet, jak i wad. Pośród ludzi dużo jest zwolenników gorących kąpieli w wannie, ale czy jest to dobre rozwiązanie dla naszych finansów?

Zdjęcie nr 1

Wyliczenia są bezwzględne i przy ich pomocy można dość łatwo wskazać, które z tych rozwiązań bardziej się opłaca. Koszty wody już są wysokie i będą dalej rosnąć. Dla większości z Was jest pewnie oczywiste, że biorąc prysznic, zużywamy mniej wody niż przy kąpieli w wannie.

Na szczęście z pomocą przychodzi nam technologia, a dokładnie wszelakiego rodzaju elementy podtynkowe, które w łatwy sposób pozwolą korzystać z wanny tak jak z prysznica, nie tracąc przy tym komfortu użytkowania przy długich kąpielach, a także zaoszczędzić dużą ilość wody, bo przecież nie zawsze mamy czas na leżenie w wannie.

Naszym faworytem jest element podtynkowy Hansgrohe Ibox, umieszczony w ścianie, pozwala on na łatwe zamontowanie baterii, a duża ilość kompatybilnych z nim elementów umożliwi uzyskanie wymarzonego efektu. Zestaw Hansgrohe Ibox ma regulowany pierścień, kołnierz gumowy wyciszający, 3 redukcje DN20 / DN15 i 1 korek DN20, dzięki czemu jego montaż jest bardzo łatwy i wygodny. Co więcej, przystosowany jest zarówno do baterii podtynkowych wannowych i prysznicowych, jak i baterii prysznicowych termostatycznych i wannowych baterii termostatycznych. Kolejnym atutem tego produktu jest to, że pozwala on na większą swobodę w wyborze baterii i umożliwia jej łatwy montaż także w późniejszym okresie.

Do takiej baterii możemy podłączyć - tak jak w naszym przypadku - syfon napełniający. To idealne rozwiązanie, aby nie tracić przestrzeni w wannie, tak jak np. przy użyciu długich wlewek. Słuchawka umieszczona w miejscu, gdzie dla naszego użytkowania będzie najwygodniejsza, a także deszczownica, która pozwoli rozkoszować się prysznicem w wannie.

Wielu inwestorów zastanawia się, czy wannę zabudowujemy na prosto, czy też z podcięciem na nogi. Dla nas odpowiedź jest tylko jedna i zawsze ta sama. Funkcjonalność, wygoda użytkowania, a do tego możliwość zamontowania dodatkowego dekoracyjnego oświetlenia LED to powody, dla których warto zabudować wannę z podcięciem na nogi.


Opracował:
Mateusz Godlewski
Remontman

Remont łazienki - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 76 610 Specjalistów od Remontów Łazienek i Kuchni najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o ramontach łazienek