Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Czy do wanny bateria podtynkowa? Podcięcie w zabudowie? Prysznic czy wanna?

Czy do wanny bateria podtynkowa? Podcięcie w zabudowie? Prysznic czy wanna?

Wielu ludzi waha się pomiędzy wyborem wanny lub prysznica do swojej wymarzonej łazienki w swoim pierwszym własnym mieszkaniu. Jedno i drugie rozwiązanie ma zarówno wiele zalet, jak i wad. Pośród ludzi dużo jest zwolenników gorących kąpieli w wannie, ale czy jest to dobre rozwiązanie dla naszych finansów?

author box img

Mateusz Godlewski

Zaktualizowano: 1 marca 2019 01.03.2019 Czas lektury: 2min

Z poradnika dowiesz się

Ponad 105727 Specjalistów od Remontów Łazienek blisko Ciebie

Co bardziej się opłaca – prysznic czy wanna?

Wyliczenia są bezwzględne i przy ich pomocy można dość łatwo wskazać, które z tych rozwiązań bardziej się opłaca. Koszty wody już są wysokie i będą dalej rosnąć. Dla większości z Was jest pewnie oczywiste, że biorąc prysznic, zużywamy mniej wody niż przy kąpieli w wannie.

Sposoby na oszczędzanie wody w łazience

Na szczęście z pomocą przychodzi nam technologia, a dokładnie wszelkiego rodzaju elementy podtynkowe, które w łatwy sposób pozwolą korzystać z wanny tak jak z prysznica, nie tracąc przy tym komfortu użytkowania przy długich kąpielach, a także zaoszczędzić dużą ilość wody, bo przecież nie zawsze mamy czas na leżenie w wannie.

Naszym faworytem jest element podtynkowy Hansgrohe Ibox, umieszczony w ścianie, pozwala on na łatwe zamontowanie baterii, a duża ilość kompatybilnych z nim elementów umożliwi uzyskanie wymarzonego efektu. Zestaw Hansgrohe Ibox ma regulowany pierścień, kołnierz gumowy wyciszający, 3 redukcje DN20 / DN15 i 1 korek DN20, dzięki czemu jego montaż jest bardzo łatwy i wygodny. Co więcej, przystosowany jest zarówno do baterii podtynkowych wannowych i prysznicowych, jak i baterii prysznicowych termostatycznych i wannowych baterii termostatycznych. Kolejnym atutem tego produktu jest to, że pozwala on na większą swobodę w wyborze baterii i umożliwia jej łatwy montaż także w późniejszym okresie.

Do takiej baterii możemy podłączyć - tak jak w naszym przypadku - syfon napełniający. To idealne rozwiązanie, aby nie tracić przestrzeni w wannie, tak jak np. przy użyciu długich wlewek. Słuchawka umieszczona w miejscu, gdzie dla naszego użytkowania będzie najwygodniejsza, a także deszczownica, która pozwoli rozkoszować się prysznicem w wannie.

Wanna zabudowana na prosto czy z podcięciem na nogi?

Wielu inwestorów zastanawia się, czy wannę zabudowujemy na prosto, czy też z podcięciem na nogi. Dla nas odpowiedź jest tylko jedna i zawsze ta sama. Funkcjonalność, wygoda użytkowania, a do tego możliwość zamontowania dodatkowego dekoracyjnego oświetlenia LED to powody, dla których warto zabudować wannę z podcięciem na nogi.

Dodano: 19 kwietnia 2019 Zaktualizowano: 1 marca 2019

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco